Belorítky - naši noví nájomníci

Autor: Veronika Bahnová | 5.7.2012 o 9:13 | (upravené 5.7.2012 o 11:04) Karma článku: 14,41 | Prečítané:  859x

Nepodpísali sme spolu zmluvu o prenájme a napriek tomu sa u nás usadili. Fasáda domu dostáva zabrať a ešte asi nie je koniec. Uvidíme ako na jeseň bude vyzerať. O štvrtej hodine ráno sa začínajú ozývať trilky belorítky domovej. Je čas prvého kŕmenia. Mladí hladoši v nalepených hniezdach z hliny dávajú hlučne najavo, že sú tu, chcú rásť a čo najskôr vyletieť z hniezda.

Do nášho domu sa belorítky proste zamilovali. Každým rokom sa pokúšali postaviť si hniezdo pod strechou. Každý rok som im v tom zabránila. Tento rok som premeškala správny čas. Kým sme sa vrátili z dovolenky, hniezda boli postavené. Vykukovali čierno biele hlávky mám belorítiek, ktoré sedeli na vajíčkach novej generácie. Tak som ich nechala, a rozhodla som sa, že to spolu vyskúšame.

Teraz si beriem svoju odmenu v podobe fotografii. Nie sú ideálnej kvality, pretože hniezdo je v tmavom kúte a nechcem ho presvetľovať externým osvetlením. 

Z hniezd vykukujú malé hlavičky s veľkými otvorenými zobáčikmi akoby lapali po čerstvom vzduchu. Nedivila by som sa, teplomer ukazoval 35 stupňov a pod strechou mohlo byť ešte teplejšie. Ale bolo jasné, že čakajú na mamu. A zatiaľ sa vždy dočkali. Priletí, nakŕmi a opäť odletí hľadať ďalšie sústo do hladných zobáčikov. 

Ale čo to? Vykukujúce hlavičky zbadali muchu, ktorú zrejme upútala "vôňa" hniezda. Zabudla byť ostražitá a vletela sama rovno do jedného zo zobáčikov. Ten sa zaklapol a prvý úlovok putoval rovno do  bruška. Ale veď pozrite sami na nasledujúcu fotoreportáž.

 

 B_01.jpg

B_02.jpg

B_03.jpg

B_04.jpg

B_05.jpg

B_06.jpg


Ako mucha vpochodovala do zobáčika belorítky:

B_11.jpg

B_12.jpg

B_13.jpg

B_14.jpg

B_15.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?