Ľudia, ktorí dnes nemysleli iba na seba

Autor: Veronika Bahnová | 12.4.2013 o 17:45 | Karma článku: 9,34 | Prečítané:  455x

Narcis bol podľa gréckej mytológii krásny chlapec. Zamilovala sa doňho nymfa Echo. No on jej láskou pohrdol a odmietol ju. Za to ho bohovia potrestali tým, že sa zamiloval do vlastného odrazu na hladine rieky. Odvtedy je narcis synonymom človeka, ktorý je zahľadený do seba a okrem seba samého nemá nikoho iného rád. Vybrala som sa dnes do Bratislavy a neušlo mi, že okolo mňa prechádzali veľkí, malí, ženy, muži so žltým kvietkom v rukách, na kabátoch,...

Ľudia v Bratislave dnes zmenili mýtus o "Narcisovi", neboli zahľadení do seba ale prispeli svojou troškou do boja proti rakovine. Nosili hrdo  kvet narcisu nie ako symbol pýchy a zahľadenia sa do seba, ale ako prejav empatie a súcitu s trpiacimi ľuďmi. Bola som svedkom radosti a osobnej hrdosti, takého drobného pocitu šťastia, ktorý prichádza, keď človek pomôže iným. Bola to iba drobnosť, ktorú sme pridali do pokladničky zdravia. Zvláštne je, že to uzdravilo i nás. Na chvíľu sme sa cítili spokojní. Kiež by ten pocit zotrval a kiežby ten náš malý príspevok pomohol. Chodila som ulicami a fotila ľudí v okamihu radosti, spokojnosti a tak trochu hrdosti. 12. 4. je Deň narcisov. Áno, dnes sme boli všetci tak trochu pyšní na seba, lebo sme nemysleli iba na seba.

B_01.JPG

B_02.jpg

B_03.jpg

B_04.jpg

B_05.jpg

B_32.jpg

B_06.jpg

B_14.jpg

B_07.jpg

B_08.jpg

B_09.jpg

B_10.jpg

B_12.jpg

B_13.jpg

B_15.jpg

B_26.jpg

B_27.jpg

B_25.jpg

B_17.jpg

B_20.jpg

B_21.jpg

B_31.jpg

B_22.jpg

B_24.jpg

B_30.jpg

Ďakujem :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

Fico si na zlepšenie fasády najal profesionálnych natieračov

Hraničí to s vytváraním falošnej reality a krytím škandálov politikov.

SVET

Kuznecov môže mať problém. Na ceste do Sýrie potrebuje tankovať

Ruská flotila má namierené k brehom Sýrie.


Už ste čítali?