Oma na bicykli - krajina v okolí Mníchova II.

Autor: Veronika Bahnová | 4.3.2008 o 10:15 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2696x

Rok sa z rokom snúbi keď zdvíham telefón a na druhom konci veselý smiech vnučky ma víta: "Babi už viem stáť, telefonovať aj všeličo iné. Vonku je už jar, tak príď sa pobicyklovať po Bavorách."  Takémuto pozvaniu nie je možné odolať a tak som šla. Pár fotografií z tejto krajiny som priniesla aj pre Vás...

Pre Bavorské mestá a mestečká je typické, že začiatok jari vítajú rozkvitnuté záhrady. Sú posypané drobnými farebnými krókusmi. Rada ich fotografujem, majú zvláštne tóny keď slnko svieti i keď sú na oblohe mraky. 

B_09.jpg

B_03.jpg

B_06.jpg 


Veľká noc sa tu chystá veľmi skoro. Aj tohto roku je to klasická vajíčková výzdoba na stromoch a kríkoch pri domoch v záhradách. Vchádza s rozkvitnutými žltými kvetmi na stromoch.  Grüß Gott sa tu ľudia zdravia celý rok, sem prichádza Veľká noc ako tradičný sviatok kresťanov.

B_10.jpg

B_11.jpg

B_19.jpg


Prechádzajúc pri potoku sa dostaneme k starému mlynu, ktorý je ešte funkčný a využíva jeho tok. Zachovalé maľby na vonkajšej omietke mlynu naznačujú vzťah pôvodných majiteľov k svojmu majetku a úctu k tradíciam.

B_22.jpg

B_30.jpg


Ťahavými rastlinami obrastené budovy, to je tiež typické pre túto oblasť. Vzniká tak nevšedná dekorácia a je iná v každom ročnom období. Ručne kované vývesné štíty dávajú správu o remeselnej zručnosti domácich. A niekedy vývesným štítom je netradičné použitie vecí. Napr. bicykel s upraveným kolesom sa točí vo vetre ako veterný mlyn, takže nie je ho možne prehliadnuť reklamu malej opravárenskej dielne. 

B_12.jpg

B_14.jpg

B_13.jpg

B_20.jpg


V Bavorskej krajine odzvonili jar. Polia sú pripravené privítať novú úrodu. Vždy ma fascinujú rôznofarebné lány polí, trochu hnedej, zelenej a žltej sa tiahne medzi ihličnatými lesmi Bavorských kopčekov a kopcov. Stromy pučia a prinášajú prvé kvety. A rovnako ako u nás aj tu sa pestuje a chráni prvý symbol jari, drobné biele kvety snežienky.

B_17.jpg

B_24.jpg

B_18.jpg

B_21.jpg


Mestečkom neďaleko Mníchova znejú sirény oznamujúce nezvyčajnú udalosť. Obloha sa farbí do rúžovej. Prichádza vetrisko obrovskej sily. Sadáme do auta. Na oblohe husté mraky prekrývajú slnko. Opúšťame Bavorskú krajinu v tejto nezvyčajne meniacej sa atmosfére.   

B_15.jpg 

B_32.jpg

B_31.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Beblavý a spol. ukončili blokádu parlamentu

Premiér Pellegrini odsúdil konanie šestice z koalície PS-Spolu.

Streľbu pred dvoma barmi v nemeckom Hanau neprežilo deväť ľudí

Podozrivého našli mŕtveho v byte, spolu s ďalšou osobou.

Cynická obluda

Danko v Slobodnom vysielači

Danko dostal možnosť sa krásne opustiť pred jemu primeraným publikom. A tak začal hovoriť o mužoch a ženách.


Už ste čítali?