Vlastenectvo dôchodcov v praxi.

Autor: Veronika Bahnová | 12.3.2010 o 15:37 | Karma článku: 12,73 | Prečítané:  2676x

My dôchodcovia sme za každú špatnosť . Moja mama sa hrdo hlási k 81 rokom a ja potichu hovorím, že som čerstvá 60-tnička. Obe  sme čulé dôchodkyne s dobrou predstavivosťou.  A tak sme na priedomí preberali možnosti  realizovania zákona o vlastenectve,  ak by bol uplatnený na dôchodcov.

Boli sme zaujaté úvahami, lebo sme nezbadali, keď sa pristavila suseda.  Je tiež už nejaký čas dôchodkyňa a  tak ju problém chytil. Potom sa pridala ďalšia a ďalšia. Téma nás všetky oslovila a našli sme zopár variant riešenia.

Takmer všetky  sa pravidelne stretávame v kostole alebo pred obchodom. Bolo by to zábavné ak  by sme pred CBA- čkom spustili hymnu.  Alebo idúc rozospievané z omše, by sme mohli pokračovať  pred kostolom.

Najlepšie by to bolo na jar , v lete a na jeseň. To sme všetky v záhradách so zadkami vztýčenými  hore a hlavou sa dotýkame takmer zemi.  Sadíme semená, okopávame, zbierame úrodu a pripravujeme zem na prezimovanie. Každý deň, hneď zrána,  je čo robiť v záhradách, a tak by to bolo iba  vec dohody. Napr. ak niektorú začnú bolieť kríže postaví sa, spustí  a ostatné sa pridáme.  Tak ako kedysi vidiekom zneli trávnice,   dnes to bude "Nad Tatrou sa blýska,..."  Keď dospievame, zohneme sa a pokračujeme v okopávaní. Tento návrh bol najviac diskutovaný a zrejme najprijateľnejší.

Rozmýšľali sme ako zapojiť aj našich chlapov.  Veď aj tí sú dôchodcovia a aj tí by mali byť vlastenci.  A tak sme pripustili možnosť, že o ich vlastenectvo by sa mohol postarať krčmár, tam sa najčastejšie schádzajú.  Vyvesil by vlajku, zavolal by miestneho dídžeja a chlapi by nôtili. To by sa len nad Tatrou blýskalo.  To by národniari získali hlasy,  keby mali chlapi štátom potvrdenú povinnú účasť v krčme.

Všetkým sa nám to pozdávalo a veru skoro sme sa dohodli aj bez zákona.

Len zrazu susedka skríkla: " Bože, veď mi vykypí polievka" , rozbehla sa a bez rozlúčenia zmizla.

My ostatné sme sa rozišli tiež, s konštatovaním, že je fajn, že nemáme väčšie starosti ako sú tie "vlastenecké".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Beblavý a spol. ukončili blokádu parlamentu

Premiér Pellegrini odsúdil konanie šestice z koalície PS-Spolu.

Streľbu pred dvoma barmi v nemeckom Hanau neprežilo deväť ľudí

Podozrivého našli mŕtveho v byte, spolu s ďalšou osobou.

Cynická obluda

Danko v Slobodnom vysielači

Danko dostal možnosť sa krásne opustiť pred jemu primeraným publikom. A tak začal hovoriť o mužoch a ženách.


Už ste čítali?