Cesta do Svätej zeme III.

Autor: Veronika Bahnová | 2.5.2011 o 10:18 | (upravené 2.5.2011 o 11:28) Karma článku: 7,78 | Prečítané:  2492x

Na jednej z ulíc v Betleheme sa nachádza Jaskyňa mlieka. Podľa legendy Panna Mária sa tu schovala pri úteku do Egypta. Keď kojila dieťa, kvapka z jej mlieka padla na skalu a tá ostala biela. Vďaka legende sa jaskyňa stala cieľom mnohých matiek, ktoré tu prosia Pannu Máriu o dar života a o dostatok mlieka, aby mohli chovať svoje deti.

Život je dar ale nie v každej rodine sa mu môžu tešiť. Tí, ku  ktorým šťastie nového života neprichádza, hľadajú i netradičné možnosti. Pre mnohé manželské páry je cesta do Svätej Zeme i cestou viery, že im pomôže. A mnohým pomohla, uverili, že  po návšteve Jaskyne mlieka prišlo na svet ich dlhoočakávané dieťa. Svedčia o tom listy vďaky a  fotografie ich  detí z celého sveta. Na stene vďaky boli i listy troch manželských párov zo Slovenska.

 

V jaskyni sme boli prítomní  procesii sestričiek Eucharistiániek, ktoré bez prestania deň i noc adorujú pred Eucharistiou a odprosujú Pána Boha za tie ženy, ktoré boli na potrate. A nedalo mi nezamyslieť sa nad jedným z poslaním ženy, otca, rodiny a rodičovstva

 

Sú páry, ktoré hlásiaci sa plod dieťaťa odmietajú a   ak sa dá, volia potrat ako riešenie. A keď už je neskoro na zákrok, narodené dieťa odložia do detského domova, do iných rodín. Sú rodičia, pre ktorých narodené deti sú zdrojom jediného  ekonomického príjmu. Čím viac detí, tým väčší príjem. Žiaľ,  deti vyrastajú často bez základnej starostlivosti.

Nedávno som čítala knihu "40 dôvodov, prečo nemať deti". Autorka je  Corinne Maierová, matka dvoch detí. Otázkami a jej vlastnou  argumentáciou provokuje potenciálnych rodičov a vedie k zamysleniu pri rozhodovaní.  Napriek tomu, že jej argumentácia nie je blízka môjmu postoju k životu, musím priznať, že  autorka ako prvá otvára inú, rovnako zodpovednú alternatívu.

Myslím si, že ak sa pre rodičovstvo rozhodneme, tak to musí byť s vedomím plnej zodpovednosti za poskytnutie lásky a plnej kvality života deťom, ktoré  chceme a môžeme priviesť na svet. A aj keď si to v tomto rozsahu v akte partnerskej lásky a vášne neuvedomujeme, je nutné aby sme ďalej o tom uvažovali. Je to zodpovednosť na celý život, pred ktorou sa nedá ujsť ale ktorú môžeme v sebe do konca života rozvíjať.

Moje myšlienky boli rozohnané zvláštnym farebným svetlom, ktoré sa vlievalo do kaplnky. Prebudil sa vo mne  fotograf a toto, takmer mystické svetlo som sa snažila aj pre vás zachytiť.

Rozlúčila  som sa z miestom úvah o rodičovstve. Rozlúčila som sa so sestrou Eucharistiánkou. Rozlúčila som sa s listami a fotkami, vyjadreniami vďaky a viery...

Mliečnou uličkou sme boli opäť v realite života, realita komercie, obchodu, ale i  hier detí, ktoré majú šťastie mať radosť zo života.

B_01.jpg

B_02.jpg

B_02_.jpg

B_03.jpg

B_04.jpg

B_05.jpg

B_06.jpg

B_07.jpg

B_08.jpg

B_09.jpg

B_10.jpg

B_11.jpg

B_12.jpg

B_13.jpg

B_14.jpg

B_19.jpg

B_20.jpg

B_21.jpg

B_22.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?