Hlasujem za zvýšenie miezd lekárov.

Autor: Veronika Bahnová | 10.11.2011 o 12:54 | (upravené 10.11.2011 o 13:55) Karma článku: 16,44 | Prečítané:  3324x

Hlasujem za štátny rozpočet, v ktorom bude plánovaná položka pre zvýšenie platu lekárov a zdravotných sestier, vrátane ochrany ich platov proti inflácii. Hlasujem za to, aby dôležitosť ich práce bola  trvalo oceňovaná.

Prečo?

Nuž preto, že ich práca súvisí s ochranou zdravia a častokrát i záchranou života práceschopného obyvateľstva, detí i starých ľudí tejto krajiny. Častokrát iba vďaka ním, ich schopnostiam sa vraciame použiteľní do života práce i rodiny, stávame sa opäť produktívni.

Hlasujem za to, aby platy poslancov(ministrov a ich úradníkov) boli trvalo zmrazené a radikálne znížené.

Prečo?

Nuž preto, že práca poslancov/ministrov sa ukazuje ako neefektívna. Ich spory a hádky viedli k páde vlády, k predčasným voľbám, k zastaveniu ekonomického rastu, ...k zhoršeniu ekonomickej situácie krajiny, jej obyvateľstva, rodín, jednotlivcov. Hádajú sa, kto je za čo zodpovedný, kto s kým,... Nekompetentnosť, neznalosť, to je najpresnejšia charakteristika posledných vlád a parlamentných zoskupení.

Viete si predstaviť, že by takto fungoval tím chirurgov, skláňajúcich sa nad otvoreným telom pacienta? Ja nie, pretože, pacient by zrejme neprežil. Poslanci i vlády stoja a hádajú sa nad rozpáraným bruchom Slovenska a kým pacient krváca, dochádza mu dych, tak oni rozmýšľajú ako si zvýšiť plat.

Máme tu ľudí (lekárov), ktorí majú evidentne pozitívny vplyv na kvalitu nášho života a v rozpočte sa nenájdu peniaze na primeranú odmenu ich práce .

Máme tu ľudí (poslancov/ministrov), ktorí majú evidentne negatívny vplyv na kvalitu nášho života a v rozpočte sa nájdu peniaze na neprimeranú odmenu ich práce.

Tento paradox je treba definitívne odstrániť. Preto sa pridávam na stranu lekárov, podporujem ich oprávnené požiadavky. A viem si predstaviť, že jedným z príspevkov riešenia by bolo trvalé okamžité zníženie platu poslanca/ministra na súčasnú úroveň priemerného platu slovenského lekára. ( Iste by bolo zaujímavé sledovať mieru záujmu o poslanecké a ministerské kreslá v nasledujúcich voľbách ak by sa ich platy takto radikálne oklieštili.)

Nie poslanec/minister lieči túto krajinu ale lekár áno! A keď sa raz stane zázrak a poslanci/ministri túto krajinu začnú liečiť a vyliečia, potom bude aj na zvýšenie ich platu dosť prostriedkov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?