Hlasujem za zvýšenie miezd lekárov.

Autor: Veronika Bahnová | 10.11.2011 o 12:54 | (upravené 10.11.2011 o 13:55) Karma článku: 16,44 | Prečítané:  3309x

Hlasujem za štátny rozpočet, v ktorom bude plánovaná položka pre zvýšenie platu lekárov a zdravotných sestier, vrátane ochrany ich platov proti inflácii. Hlasujem za to, aby dôležitosť ich práce bola  trvalo oceňovaná.

Prečo?

Nuž preto, že ich práca súvisí s ochranou zdravia a častokrát i záchranou života práceschopného obyvateľstva, detí i starých ľudí tejto krajiny. Častokrát iba vďaka ním, ich schopnostiam sa vraciame použiteľní do života práce i rodiny, stávame sa opäť produktívni.

Hlasujem za to, aby platy poslancov(ministrov a ich úradníkov) boli trvalo zmrazené a radikálne znížené.

Prečo?

Nuž preto, že práca poslancov/ministrov sa ukazuje ako neefektívna. Ich spory a hádky viedli k páde vlády, k predčasným voľbám, k zastaveniu ekonomického rastu, ...k zhoršeniu ekonomickej situácie krajiny, jej obyvateľstva, rodín, jednotlivcov. Hádajú sa, kto je za čo zodpovedný, kto s kým,... Nekompetentnosť, neznalosť, to je najpresnejšia charakteristika posledných vlád a parlamentných zoskupení.

Viete si predstaviť, že by takto fungoval tím chirurgov, skláňajúcich sa nad otvoreným telom pacienta? Ja nie, pretože, pacient by zrejme neprežil. Poslanci i vlády stoja a hádajú sa nad rozpáraným bruchom Slovenska a kým pacient krváca, dochádza mu dych, tak oni rozmýšľajú ako si zvýšiť plat.

Máme tu ľudí (lekárov), ktorí majú evidentne pozitívny vplyv na kvalitu nášho života a v rozpočte sa nenájdu peniaze na primeranú odmenu ich práce .

Máme tu ľudí (poslancov/ministrov), ktorí majú evidentne negatívny vplyv na kvalitu nášho života a v rozpočte sa nájdu peniaze na neprimeranú odmenu ich práce.

Tento paradox je treba definitívne odstrániť. Preto sa pridávam na stranu lekárov, podporujem ich oprávnené požiadavky. A viem si predstaviť, že jedným z príspevkov riešenia by bolo trvalé okamžité zníženie platu poslanca/ministra na súčasnú úroveň priemerného platu slovenského lekára. ( Iste by bolo zaujímavé sledovať mieru záujmu o poslanecké a ministerské kreslá v nasledujúcich voľbách ak by sa ich platy takto radikálne oklieštili.)

Nie poslanec/minister lieči túto krajinu ale lekár áno! A keď sa raz stane zázrak a poslanci/ministri túto krajinu začnú liečiť a vyliečia, potom bude aj na zvýšenie ich platu dosť prostriedkov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTO

Zamestnanci pracujúci v Googli na roboaute: odišli sme, lebo nám platili príliš veľa

Ľudia z projektu Waymo si nechali vyplatiť obrovské prémie a prešli ku konkurencii.

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

PRIMÁR

Experimentálna liečba zastavila sklerózu multiplex na päť rokov

Pomôcť môže transplantácia kmeňových buniek.


Už ste čítali?