Festival fotografie v Trnave

Autor: Veronika Bahnová | 2.4.2012 o 11:58 | (upravené 2.4.2012 o 13:49) Karma článku: 5,30 | Prečítané:  1071x

O Trnave sa hovorí ako o Malom Ríme pre množstvo kostolov a dôležitom centre rímskokatolíckej cirkvi. V týchto dňoch si zaslúži nový prívlastok "Mesto fotografie". Na viacerých miestach Trnavy sa vystavujú fotografie neprofesionálnych i profesionálnych fotografov.

Myšlienku spojiť niekoľko akcii pod jednu strechu priviedol na svet fotograf a  galerista Maxgallery Eugen Blaškovič a v spolupráci s mestom Trnava a fotoklubom T- FOTO vznikol FOTO FEST - Trnava.

Do 26. 4. 2012 si môžu záujemcovia o fotografiu urobiť prechádzku centrom Trnavy a na nasledujúcich miestach odpočinúť pohľadom na fotografiách profesionálnych i neprofesionálnych autorov.

B00.jpg

V Malej Galérii je reprezentačná výstava Sáry Saudkovej.  Jej fotografie sú citlivé záznamy podôb života ženy. Česká fotografka sa prezentuje osobitým priamočiarym videním sveta. Jej príbehy lásky, vášne, materstva sú jednoduché a pritom očarujúce. Je jedna z mála fotografov, ktorí ostali pri klasickom zázname na film a  jej obrazy nie sú poznamenané digitálnou technikou.

B10.jpg   

Západoslovenské múzeum Trnava – výstava Trnavský objektív 2012. Už  42. ročník súťaže a výstavy neprofesionálnej fotografickej tvorby autorov z okresov Trnava, Piešťany a Hlohovec naznačuje, že fotografická tvorba v tomto regióne nezaspala. Konfrontácia mladých i starších autorov, čiernobielej i farebnej fotografie, dokumentu, abstrakcie, krajiny i aktov na jednom mieste je skutočne zaujímavá a inšpirujúca.

B11.jpg

Vernisáž z výstavy prác fotografov fotoklubu T-FOTO  v Západnom krídle radnice Trnava je možne zažiť ešte naživo, uskutoční sa zajtra v utorok 3.4.2012 o 17:00

V stredu sa otvára výstava "Trnava Magická" v Mestskej veži v Trnave na Trojičnom námestí.

B12.jpg

Návštevníci Hotela Holiday Inn  už môžu čerpať energiu z fotografii Eufgena Blaškoviča a jeho  „Mystéria duše“

Posedenie v kaviarni  Thalmeiner na Trojičnom námestí sa dá spojiť s pohľadom na vystavené fotografie.

Festival fotografie v Trnave je už rozbehnutý. Fotografie čakajú na  svojich návštevníkov a všetci ste vítaní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Norbert Bödör chodil do centrály Smeru, priznal Fico

Fico zastáva Jankovskú aj po priznaní sa k machináciám na súdoch.


Už ste čítali?