Za divokou vodou - fotografie

Autor: Veronika Bahnová | 13.4.2012 o 12:42 | (upravené 13.4.2012 o 12:49) Karma článku: 8,43 | Prečítané:  932x

Do programu veľkého víkendu sme si zaradili cestu do Čunova pri Bratislave. Chcela som si nafotiť divokú vodu a bola som prekvapená čarovnou prírodou zákutí Dunaja. Napriek tomu, že som žila v Bratislave dosť dlho, túto divokú a súčasne romantickú prírodu som nepoznala.

Divoká i tichá voda dunajského ramena ma zvláštnym spôsobom priťahovala a môj fotoaparát bol tiež zrejme fascinovaný a ponúkol zaujímavé obrazy.

B_01.jpg

B_02.jpg

B_03.jpg

B_05.jpg

 

Ruka človeka zasiahla do panenskej prírody a vybudovala areál vodných športov. Jazda v kanoe ale i raffting  na  divokej vode je iste vzrušujúci. Voda sa rúti dvoma umelo  vybudovanými vzájomne prepojenými  kanálmi, ktoré ústia priamo do Dunaja. Sledovala som vodákov ako schádzajú po schodoch do vody. Ako si pred spustením do prúdu divokej vody natrénovali indiánsku otočku. A potom s ňou bojovali tvrdý a nekompromisný boj. Nezdalo sa mi to ľahké, nenašla by som odvahu, neriskovala by som. Ale pozeralo sa mi na ten boj dobre.

B10.jpg

B13.jpg

B14.jpg

B15.jpg

B17.jpg

B19.jpg

B20.jpg

B21.jpg

B23.jpg

Dunaj svojou divokou krásou na tomto mieste,  spája Slovensko, Maďarsko a Rakúsko. Je preto prirodzené, že sa stáva centrom vodných športov aj týchto krajín. A je rovnako prirodzené, že sa tu vytvoril priestor pre umenie. Múzeum moderného umenia Danubiana  je postavené na cípe vodnej hrádze. Posedenie medzi umeleckými artefaktami priamo na brehu plynúcej vody, dovoľuje stíšiť sa a nechať plynúť dostratena problémy mysle a vyvolať pokoj duše.

B_08.jpg

B_07.jpg

 

Už viem, kde sa dá opäť vracať, kde sa dá objavovať, kde sa dá aktívne oddychovať. Takže určite dovidenia :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?