Belorítky - naši noví nájomníci

Autor: Veronika Bahnová | 5.7.2012 o 9:13 | (upravené 5.7.2012 o 11:04) Karma článku: 14,41 | Prečítané:  880x

Nepodpísali sme spolu zmluvu o prenájme a napriek tomu sa u nás usadili. Fasáda domu dostáva zabrať a ešte asi nie je koniec. Uvidíme ako na jeseň bude vyzerať. O štvrtej hodine ráno sa začínajú ozývať trilky belorítky domovej. Je čas prvého kŕmenia. Mladí hladoši v nalepených hniezdach z hliny dávajú hlučne najavo, že sú tu, chcú rásť a čo najskôr vyletieť z hniezda.

Do nášho domu sa belorítky proste zamilovali. Každým rokom sa pokúšali postaviť si hniezdo pod strechou. Každý rok som im v tom zabránila. Tento rok som premeškala správny čas. Kým sme sa vrátili z dovolenky, hniezda boli postavené. Vykukovali čierno biele hlávky mám belorítiek, ktoré sedeli na vajíčkach novej generácie. Tak som ich nechala, a rozhodla som sa, že to spolu vyskúšame.

Teraz si beriem svoju odmenu v podobe fotografii. Nie sú ideálnej kvality, pretože hniezdo je v tmavom kúte a nechcem ho presvetľovať externým osvetlením. 

Z hniezd vykukujú malé hlavičky s veľkými otvorenými zobáčikmi akoby lapali po čerstvom vzduchu. Nedivila by som sa, teplomer ukazoval 35 stupňov a pod strechou mohlo byť ešte teplejšie. Ale bolo jasné, že čakajú na mamu. A zatiaľ sa vždy dočkali. Priletí, nakŕmi a opäť odletí hľadať ďalšie sústo do hladných zobáčikov. 

Ale čo to? Vykukujúce hlavičky zbadali muchu, ktorú zrejme upútala "vôňa" hniezda. Zabudla byť ostražitá a vletela sama rovno do jedného zo zobáčikov. Ten sa zaklapol a prvý úlovok putoval rovno do  bruška. Ale veď pozrite sami na nasledujúcu fotoreportáž.

 

 B_01.jpg

B_02.jpg

B_03.jpg

B_04.jpg

B_05.jpg

B_06.jpg


Ako mucha vpochodovala do zobáčika belorítky:

B_11.jpg

B_12.jpg

B_13.jpg

B_14.jpg

B_15.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTO

Zamestnanci pracujúci v Googli na roboaute: odišli sme, lebo nám platili príliš veľa

Ľudia z projektu Waymo si nechali vyplatiť obrovské prémie a prešli ku konkurencii.

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

PRIMÁR

Experimentálna liečba zastavila sklerózu multiplex na päť rokov

Pomôcť môže transplantácia kmeňových buniek.


Už ste čítali?