Tam kde nádej vyviera z viery a z lásky

Autor: Veronika Bahnová | 30.12.2006 o 22:30 | Karma článku: 9,59 | Prečítané:  3459x

Končí rok a ja sa zamýšľam, čo bolo pre mňa dôležité. Je toho hodne na bilanciu ale tohto roku som intenzívnejšie prežívala čas s ľuďmi na miestach  kde nádej vyviera z viery a z lásky.    

Pri spomínaní sa mi vynárajú miesta z mojich ciest. Intenzívne sa tlačia spomienky na francúzke mesto Lurdy.

Lu01.jpg

Podľa legendy v januári 1858, štrnásťročnému dievčaťu Bernadette sa zjavila Panna Mária v jaskyni, kde vyviera svätá, uzdravujúca voda a odvtedy je cieľom mnohých kresťanských pútnikov.

 Lu03.jpg

K posvätnému miestu sme prechádzali mestom, ktoré je plné hotelov, veľkých ozdravovní a hlavne množstva ľudí. Bola som zaskočená komerciou, ktorá sa na tomto mieste usídlila....a v okamihu najväčších pochybností som počula krásny spev. V nemom úžase som sledovala nekonečnú procesiu  rádových sestier, sestričiek a ošetrovateľov, ktorí viezli chromých, mentálne i fyzicky chorých ľudí, o ktorých sa starali.

lu05.jpg

Bolo ich mnoho, možno na tisícke vozíkoch sa viezli,... a ten "silný" a krásny spev, ktorý ich sprevádzal,... uvedomila som si, že som na mieste, kde nádej ľudí vyviera z viery a z lásky.

lu06.jpg

Procesia smerovala do podzemného chrámu Basilique St.-Pie X, v ktorom sa mala uskutočniť bohoslužba pre ľudí, ktorí sem prišli hľadať nádej na uzdravenie.

lu04.jpg 

Kráčajúc podzemnými chodbami chrámu oči mi spočinuli na obrazoch, ktoré môj vnútorný pocit sily lásky umocnili. 

Lourdy2.jpg 

lurdy1.jpg 

lurdy3.jpg

Viem, že netreba ísť do  Lúrd aby som stretla ľudí, ktorí pomáhajú vracať nádej, tým, ktorí to potrebujú. Je mnoho tých, ktorí tak konajú a je mnoho miest, kde týchto ľudí môžem stretnúť. Aj na tomto blogu som ich stretla:

Vladimíra Schwandtnera, ktorý možno prekonal sám seba a teraz sprevádza svoje "deti", ktoré jeho pomoc potrebujú. Vážim si jeho rozhodnutie, žiť pre druhých, kým sa jeho život s veľkým srdcom nezastaví.

Jozefa Červeňa z Luníkova, katolíckeho kňaza, ktorý sa venuje Rómom, ktorí sa ťažšie zžívajú  s pravidlami väčšinovej spoločnosti a vo svojich písaných modlitbičkách obracia ich aj našu pozornosť k božej láske.

A poznám aj inú stránku www.zdravie.info/php/forum/, na ktorú chodím každý deň a stretávam sa tam s lekármi, s moderátormi, s virtuálnymi priateľmi. Tam som tohto roku objavila malé zázraky napísaného slova, ktoré pomáhajú vracať nádej, že život sa dá žiť aj keď sa „tu a teraz“ tak trochu pokrkve malými, či veľkými nezdarmi.

Rok 2006 teda končím s poznaním, že "viera a láska sú zdrojom nádeje pre život".

Želám aj  Vám všetkým v Novom roku 2007 toľko viery a lásky aby váš život bol naplnený.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Matovič vyhral na celej čiare

Čo si premiér odmakal, dostal Pellegrini zadarmo.

Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení? (otázky a odpovede)

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.


Už ste čítali?