Deň plný komplimentov-teším sa na dnešný deň

Autor: Veronika Bahnová | 25.1.2007 o 12:04 | Karma článku: 8,55 | Prečítané:  2612x

24. január bol vyhlásený za deň komplimentov. V tento deň by každý mal vysloviť kompliment aspoň piatim ľuďom a tak si uvedomiť potrebu slušného správania. Nevedela som, že dnes mám sviatok, pretože ja komplimenty milujem, rada ich dávam a rada ich dostávam. Takže: „ ľudia vážim si vás a dôverujem vám...“

Kompliment je niečo, čo povieme niekomu aby sme mu vyjadrili uznanie, úctu, potešenie z toho, že ho vidíme, že s ním zdieľame malé okamžiky blízkeho stretnutia.

Vyjadrovať kompliment zo srdca, znamená, že v srdci úctu k iným nosíme, že je tam ako prirodzená súčasť vlastnej existencie.

Moji rodičia ma vychovali tak, aby som tieto pravidla slušného správania dodržiavala. A naučila som sa podľa nich správať. Ale pamätám si, kedy sa toto naučené pravidlo môjho vzťahu k ľuďom, začalo meniť na môj vnútorný pocit. Stalo sa to vtedy, keď som si dovolila v sebe pripustiť, že som dobrý človek, hodný sebaúcty, úcty a lásky aj keď som o sebe vedela  a viem, že robím chyby, aj keď viem, že mám ďaleko od dokonalosti. Vtedy som pochopila, že tak ako ja i iní ľudia majú svoju hodnotu v svojej dokonalej nedokonalosti. A tak sa stalo, že mám rada vôňu človečiny, mám rada ľudí v ich slabostiach i odvahe, v ich radostiach i bolestiach, v ich strachoch, úzkostiach, omyloch i nových experimentoch, ktorými sa predierajú vlastným životom.

A vždy keď to tak cítim, tak to vyjadrím. A keď to vyjadrím moje srdce sa trochu rozbúši radosťou, že som znovu bola schopná vidieť ľudskú krásu.

Mám rada komplimenty a vždy ma poteší ak čítam, počujem, vidím iných  ako si ich vzájomne vyjadrujú, vtedy sa v duchu i priamo pripájam k ním, pretože vtedy je mi dobre s vami.

Takže k dnešnému dňu a ku dňom ďalším, chcem vám povedať: "ľudia vážim si vás a dôverujem vám..., že máte chuť náš svet vzťahov  meniť tak aby nám spolu bolo na ňom lepšie"  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Beblavý a spol. ukončili blokádu parlamentu

Premiér Pellegrini odsúdil konanie šestice z koalície PS-Spolu.

Streľbu pred dvoma barmi v nemeckom Hanau neprežilo deväť ľudí

Podozrivého našli mŕtveho v byte, spolu s ďalšou osobou.

Cynická obluda

Danko v Slobodnom vysielači

Danko dostal možnosť sa krásne opustiť pred jemu primeraným publikom. A tak začal hovoriť o mužoch a ženách.


Už ste čítali?