Čokoládové fontány

Autor: Veronika Bahnová | 12.2.2007 o 12:06 | Karma článku: 11,27 | Prečítané:  3949x

Ak niekto miluje čokoládu a má vyberaný jazýček, tak by sa mal vybrať do Belgicka, kde tečú čokoládové fontány.

Božský  čokoládový nápoj, bol kedysi dostupný iba vybranej spoločnosti a to v časoch keď Krištof Kolumbus objavil čokoládu v novom svete a  priviezol ju do Európy koncom 15. storočia. Odvtedy si už starý kontinent nevieme  predstaviť bez chuti čokolády.  

Receptúry na výrobu čokolády boli a aj v súčasnosti sú utajované. Sú rodinným klenotom. Ale tvorivosť sa prejavuje i  u  výrobcov tejto delikatesy. A  tak pestrosť chutí ale aj spôsobu úpravy a produkcie čokoládových výrobkov je v súčasnosti neobmedzený.Napriek tomu iba niektoré čokoládové výrobky sú vychýrené svojou  špecifickou chuťou ale predovšetkým tradíciou kvality a spôsobu predaja. K ním patrí aj slávna belgická, ručne vyrábaná, čokoláda rôznych tvarov a chutí. Belgické čokoládové „bonbóny“ sa tradične plnia krémom alebo orieškami. Najkvalitnejšia čokoláda obsahuje až 100%  kakaového masla. Predáva sa ako tmavá, mliečna, biela. Horká čokoláda je takmer bez cukru a obsahuje až  90 % kakaa. Známe belgické čokoládové domy (The House of Chocolates) produkujú svetoznáme značky Charbonnel et Walker, Godiva, Ackermans, Neuhaus, Crown Royale, Duchy Originals,...a dajú sa prirodzene objednať a kúpiť i po internete. 

Belgičania majú nielen dobrú čokoládu ale vedia ju aj s  vkusom predávať. Predávať čokoládu je v Belgicku povolanie o  umení aranžovania. Špecializované obchody lákajú okoloidúcich vôňou, farbami, tvarmi svojich výrobkov ale tiež spôsobom darčekového balenia. Majitelia obchodíkov obsluhujú s úsmevom a s radosťou. Okamžite reagujú na potenciálnych zákazníkov a vybrané kúsky im zabalia do hodvábneho papiera a uložia do nádherne vyzdobených škatuliek. A obchodníci sú vynaliezaví, lákajú do svojich obchodov i fontánami, z ktorých tečie čokoláda a pripravený keksík sa dá do fontánky namočiť a ochutnať... a tak doprajú aj ostatným, ktorí iba vstúpia a  prehĺtajú sliny, ktoré tečú pri pohľade na tú krásu ale i na tú  cenu.

coko_01.jpg     coko_02.jpg

coko_03.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Beblavý a spol. ukončili blokádu parlamentu

Premiér Pellegrini odsúdil konanie šestice z koalície PS-Spolu.

Streľbu pred dvoma barmi v nemeckom Hanau neprežilo deväť ľudí

Podozrivého našli mŕtveho v byte, spolu s ďalšou osobou.

Cynická obluda

Danko v Slobodnom vysielači

Danko dostal možnosť sa krásne opustiť pred jemu primeraným publikom. A tak začal hovoriť o mužoch a ženách.


Už ste čítali?