Čokoládové fontány

Autor: Veronika Bahnová | 12.2.2007 o 12:06 | Karma článku: 11,27 | Prečítané:  3957x

Ak niekto miluje čokoládu a má vyberaný jazýček, tak by sa mal vybrať do Belgicka, kde tečú čokoládové fontány.

Božský  čokoládový nápoj, bol kedysi dostupný iba vybranej spoločnosti a to v časoch keď Krištof Kolumbus objavil čokoládu v novom svete a  priviezol ju do Európy koncom 15. storočia. Odvtedy si už starý kontinent nevieme  predstaviť bez chuti čokolády.  

Receptúry na výrobu čokolády boli a aj v súčasnosti sú utajované. Sú rodinným klenotom. Ale tvorivosť sa prejavuje i  u  výrobcov tejto delikatesy. A  tak pestrosť chutí ale aj spôsobu úpravy a produkcie čokoládových výrobkov je v súčasnosti neobmedzený.Napriek tomu iba niektoré čokoládové výrobky sú vychýrené svojou  špecifickou chuťou ale predovšetkým tradíciou kvality a spôsobu predaja. K ním patrí aj slávna belgická, ručne vyrábaná, čokoláda rôznych tvarov a chutí. Belgické čokoládové „bonbóny“ sa tradične plnia krémom alebo orieškami. Najkvalitnejšia čokoláda obsahuje až 100%  kakaového masla. Predáva sa ako tmavá, mliečna, biela. Horká čokoláda je takmer bez cukru a obsahuje až  90 % kakaa. Známe belgické čokoládové domy (The House of Chocolates) produkujú svetoznáme značky Charbonnel et Walker, Godiva, Ackermans, Neuhaus, Crown Royale, Duchy Originals,...a dajú sa prirodzene objednať a kúpiť i po internete. 

Belgičania majú nielen dobrú čokoládu ale vedia ju aj s  vkusom predávať. Predávať čokoládu je v Belgicku povolanie o  umení aranžovania. Špecializované obchody lákajú okoloidúcich vôňou, farbami, tvarmi svojich výrobkov ale tiež spôsobom darčekového balenia. Majitelia obchodíkov obsluhujú s úsmevom a s radosťou. Okamžite reagujú na potenciálnych zákazníkov a vybrané kúsky im zabalia do hodvábneho papiera a uložia do nádherne vyzdobených škatuliek. A obchodníci sú vynaliezaví, lákajú do svojich obchodov i fontánami, z ktorých tečie čokoláda a pripravený keksík sa dá do fontánky namočiť a ochutnať... a tak doprajú aj ostatným, ktorí iba vstúpia a  prehĺtajú sliny, ktoré tečú pri pohľade na tú krásu ale i na tú  cenu.

coko_01.jpg     coko_02.jpg

coko_03.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Matovič vyhral na celej čiare

Čo si premiér odmakal, dostal Pellegrini zadarmo.

Cynická obluda

Otestujme sa pre Milanka

Nie je pravda, že najnovšia celoplošná bambusiáda každého len naštve.


Už ste čítali?